مهندس سید علیرضا جذبی، فرزند برومند زنده‌یاد سید هبة الله جذبی، به جانشینی مرحوم دکتر نورعلی تابنده به نظر من بسیار شایسته است و جای تبریک به دراویش و امتنان از دکتر تابنده دارد؛ دلایل رضایت و استقبال من از این گزینش کاملا عقلانی است. آن هم به شرح زیر :
اول ، کمالات و فضایل شخصی این خلف صالح ، دوم امتیازات موروث از جمله سیادت و شرف انتساب به اهل بیت نبوت و نیز بنوت مرحوم سید هبة الله جذبی که شیخ این سلسله بود و من مطالبی که ایشان درست پنجاه سال پیش در باره یکی از تالیفات پدرم نوشته بود در مجله کلک چاپ کردم.
سوم ، این انتصاب از این نظر مهم است که برای اول بار در این سلسله کسی که از اولاد و احفاد و نتایج و نبایر مؤسس این سلسله یعنی سلطانعلی شاه صاحب تفسیر بیان السعاده نیست ، به قطبیت می‌رسد. بنابر این رگه‌هایی از شایسته سالاری هم به درایت زنده یاد دکتر تابنده که حقوقدان و پشتیبان حقوق بشر نیز بود ، در این انتخاب و انتصاب معقول، قابل ریشه‌یابی است.
بنده به نوبت ناقابل خودم به عنوان یک شهروند مسؤول این حسن انتخاب را قابل توجیه می‌دانم و به روان پاک اقطاب و مشایخ پیشین این سلسله درود می‌فرستم و امیدوارم که قطب جدید هم علاوه بر خدمات طریقتی و معرفتی، اهداف و آرمان‌های اجتماعی و حقوق بشری مرحوم دکتر تابنده را هم تعقیب کنند.

ایدون باد

پرفسور سید حسن امین

برای دیدن و دریافت نامه سید هبة الله جذبی پدر قطب جدید دروایش گنابادی به سید حسن امین روی لینک زیر کلیک نمایید.

http://hassan-amin.com/wp-content/uploads/2019/12/قطب-جدید-دروایش.pdf