کتاب نامه های دکتر قاسم غنی که در سال هزار و سیصد و شصت و هشت چاپ شده می باشد. این اثر توسط دکتر سیروس غنی و پرفسور سید حسن امین نوشته شده و انتشارات وحید آن را منتشر کرده است.

قاسم غنی یکی از پزشکان و ادیبان و سیاستمداران ایرانی می باشد که در داستان خواستگاری فوزیه و طلاق از محمدرضاه شاه پهلوی نقش اساسی ایفا کرد. او به زبان‌های فرانسه و انگلیسی و عربی مسلط بود.

وی با محمد قزوینی در صحیح نمودن دیوان حافظ و با محمدعلی فروغی در تصحیح کردن رباعیات خیام همکاری نموده است. نمونه ی نوشته های او در سیزده جلد به تلاش پسر ایشان چاپ شده‌ است. اثر مقابل ما که به یاری دکتر سیروس غنی و پرفسور سید حسن امین نوشته شده است در دو قسمت تنظیم شده است قسمت اول با عنوان نامه هائی که برای نخستین بار به چاپ می رسد و قسمت دوم شامل نامه هایی است که قبلا منتشر شده است.

قسمت اول از مکاتبات با عبدالحسین دهقان و عباسقلی گلشائیان و قسمت دوم از نامه های ارسال شده به اشخاصی همانند دکتر محمود افشار و دکتر محمد مصدق و کلنل علینقی وزیری و سید محمدعلی جمالزاده و حسین شکوه و دکتر حسینفلی قزل ایاغ و محمود فرخ و غیره تشکیل می شود. که نامه های آخر قبل از این در مجلدات گوناگون یادداشت های دکتر قاسم غنی به انتشار رسیده است.